Let’s do it Romania!
Introducere:

27 septembrie 2013 a fost aleasă drept ziua acţiunilor de ecologizare a spaţiului naţional, acţiuni desfăşurate sub egida programului LET’S DO IT, ROMANIA!
Ca-n fiecare an, şcoala noastră a răspuns afirmativ iniţiativei naţionale şi un număr de aproximativ 40 de elevi ai şcolii din clasele V-VIII,însoţiţi de 5 cadre didactice(Director Stroe-Bibescu-Camelia,Prof.Manea Florica,Prof.Paun Lucia,Prof.Stan Manuela,Prof.Soare Alina) au colectat gunoaiele dintr-una din zonele vizate de programul de ecologizare al Primăriei oraşului nostru.Am dat încă o dată un exemplu pozitiv celor din jur, ne-am exprimat astfel tacit dorinţa de a trăi într-un mediu curat şi sănătos şi ne dorim ca şi-n acest an judeţul Prahova să fie pe podiumul celor mai “harnice „ judeţe.

 

 

« 1 de 2 »