Facilitati si Resurse

RESURSE MATERIALE :

Scoala dispune de doua localuri care au autorizatii sanitare , autorizatie de protectia muncii , centrale termice proprii si sisteme antiefractie.

Localul Scaieni dispune de un teren de sport, un laborator de fizica-chimie, un cabinet multimedia, 6 cabinete de diverse specialitati (limba romana,matematica, istorie, limbi moderne, geografie), un spatiu pentru lapte si corn, grupuri sanitare pentru baieti si fete, arhiva , biblioteca si o magazie. De asemenea are un hol generos in care se pot desfasura serbarile scolare. Scoala este conectata la reteaua de Internet Opticnet (cu fir in cancelarie, secretariat, cabinetul directorului, multimedia si wireless in toata scoala).

Sala multimedia este dotata cu o retea de 20 computere legate la internet , un sistem modern audio-video, un videoproiector.

Scoala mai dispune de 2 laptopuri la dispozitia cadrelor didactice, 2 calculatoare, 1 imprimanta si 1 xerox in cancelaria profesorilor, 6 calculatoare in salile de clasa, 1 videoproiector mobil, 1 videoproiector pe holul scolii , 6 videoproiectoare montate in salile de clasa, 4 imprimante in salile de clasa, boxe, statie si microfoane, 3 casetofoane cu mp3 pentru desfasurarea activitatilor extracurriculare. Fiecare sala de clasa este dotata cu table albe magnetice (10 whiteboard). Avem la dispozitie o tabla interactive (smart board) si 2 videoproiectoare inteligente.

Scoala este dotata cu 11 camere video pe holurile scolii si la exterior si 4 in salile de clasa de la parter (pentru desfasurarea examenelor nationale).

Compartimentul secretariat este dotat cu laptop, Xerox, scanner si imprimanta. Cabinetul directorului este dotata cu laptop,1 imprimanta si 1 multifunctionala.

Localul Balaca dispune de 3 Sali de clasa si un mini teren de baschet. Localul dispune de 2 calculatoare in salile de clasa si 1 videoproiector.

Gradinita nr. 3 Boldesti-Scaeni dispune de 1 sala de clasa si spatiu de joaca in curte. Gradinita nr.2 Boldesti-Scaeni dispune de 2 sali de clasa.

Gradinita nr.5 Boldesti-Scaeni dispune de 1 sala de clasa.

Director,

Prof. Ghiță Marcela