Consiliul Parintilor din cadrul Scolii Gimnaziale nr. 2 Boldesti-Scaeni

Vicepresedinte: SIMONA TĂNĂSESCU
Secretar: CRISTINA MANU
Reprezentant C.E.A.C. : MARIUS DRAGOESCU

Puteți dona 2% din impozit către elevii care învață la această școală.
Vă mulțumim anticipat!

RAPORT FINANCIAR JUSTIFICATIV 2012

La începutul lunii decembrie 2012 în conturile Asociației Părinților a intrat suma de aproximativ 8000 lei ca urmare a contribuției a 2% din impozitul datorat statului și redirecționat către școală. Din aceasta sumă la ședința din luna noiembrie s-a stabilit să se folosească banii cu următoarele destinații :

1. 2500 lei – achiziționarea de cărți, cd-uri și dvd-uri cu softuri educaționale
  2. 3000 lei – premierea celor mai buni 10 elevi ai școlii cu sponsorizarea în proporție de 50 % a unei tabere de vară.
  3. Restul sumei va fi folosită pentru dotarea sălilor de clasă cu mobilier și aparatura adecvată.
  4. Pana la data de 21 august 2012 s-au achiziționat cărți și softuri educaționale în valoare de 1500 lei.

Graficul – orelor de consiliere si orientare/si a consultatiilor cu parintii, an scolar 2016-2017
    Consiliere parinti clasa pregatitoare – clasa a IV a an scolar 2016-2017